-
anemptytextlline
-
anemptytextlline
-
anemptytextlline
-
anemptytextlline
-
anemptytextlline
-
anemptytextlline
-
anemptytextlline
-
anemptytextlline
Rekonštrukcia kravína rieši ustajnenie zvierat systémom podstielaných ležiskových boxov s delením ustajňovacej časti na dvanásť skupín. Ustajňovací priestor je stredovou komunikačnou chodbou rozdelený na dve časti. Dispozične sú jednotlivé sekcie kravína delené na ležovisko s hnojnou chodbou a krmovisko. V jednej sekcií ustajňovacej časti sú umiestnené pôrodné koterce a v troch ďalších častiach sú umiestnené škôlky teliat s kŕmením. V prístavbe kravína sú umiestnené izolačné koterce a prechodné chodby do miestnosti expedície.
Boxy ležovísk sú prehĺbené s pristielaním rezanou slamou resp. drevenými pilinami, delené od seba bočnými zábranami. V hornej časti je nastaviteľná šijová zábrana zamedzujúca zvieratám kaliť do ležoviska.
Kŕmenie zvierat je realizované ťahaným samozakladacím miešacím kŕmnym vozom s dávkovaním krmiva priamo do krmných žľabov. Kŕmenie zvierat v izolačných kotercoch, škôlke teliat a pôrodných kotercoch je ručne pomocou bantamového vozíka. Systém otočných zábran umožňuje každej skupine zvierat voľný prístup do krmovísk. Napájanie zvierat je riešené pomocou loptových nezamŕzajúcich napájačiek Thermolac a vyhrievaných napájačiek Caldolac.
Odstraňovanie hnoja z krmovísk i ležovísk je navrhované vyhŕňaním na hnojnú koncovku pomocou radlice hydraulického nakladača UNC 60 a naskladnením do pristavených oceľových nepriepustných kontajnerov na hnojnej koncovke.